سوالات متداول

بررسی درخواست های مشتریان

بررسی درخواست های مشتریان در سیستم فروش بوکی کیدز بدین صورت خواهد بود:
سفارشات، پس از تأیید پرداخت ظرف یک تا ۲ روز کاری آماده و ارسال می‌شوند. در نظر داشته باشید پنجشنبه و جمعه روزهای غیرکاری بازار توزیع کتاب هستند. مواردی وجود دارد که طبق درخواست مشتری و پذیرش بوکی کیدز ، سفارش در همان زمان ثبت و ارسال شود. اگر ارسال سفارش بیش از دو روز کاری زمان ببرد، مسئول سفارشات موضوع را با شما در میان گذاشته و می‌توانید سفارش را مسترد کرده و یا منتظر بمانید تا سفارش آماده ارسال گردد.

محاسبه هزینه ارسال سفارش

هزینه ارسال سفارش شامل هزینه بسته بندی و هزینه پست است. سیستم فروش بوکی کیدز بر اساس تعرفه شرکت پست تنظیم گردیده و مجموعه هزینه بسته بندی و ارسال با توجه به روش پست مورد نظر محاسبه گردیده و در سفارش اعمال می‌گردد.

تحویل سفارش

پس از تأیید پرداخت و ثبت فاکتور سفارش در سیستم فروش بوکی کیدز، سفارش بین یک تا ۲ روز کاری آماده سازی و ارسال میشود. پس از ارسال با توجه به نوع پست انتخاب شده، در حالت پست سفارشی ظرف ۴ تا ۷ روز کاری و در حالت پست پیشتاز ظرف ۲ تا ۳ روز کاری سفارش به دستتان خواهد رسید.
پس از ارسال بسته، مسئولیت آن بر عهده اداره پست جمهوری اسلامی ایران بوده و فروشگاه بوکی کیدز هیچ اقدامی روی آن نمی‌تواند انجام دهد.
برای رهگیری مرسولات پستی می توانید به سیستم رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید. کد رهگیری بسته ارسالی برای شما از طریق مراجعه به بخش کاربری و کلیک روی تب بارنامه ها بدست آورید. کد رهگیری در زمان ارسال بسته نیز به صورت پیامک برایتان فرستاده می شود.
در صورتی که بعد از ارسال در زمان مقرر بسته به دستتان نرسید می‌توانید با در دست داشتن کد رهگیری به اداره پست مراجعه کرده و وضعیت آنرا جویا شوید. با توجه به اینکه کلیه بسته‌ها با بیمه ارسال می‌شوند اداره پست موظف است در صورت عدم تحویل بسته، خسارت وارده را طبق قوانین پست به شما پرداخت کند.

قیمت گذاری محصولات

به دلیل تغییرات پی در پی قیمت، عدم اطلاع رسانی منسجم و کامل از طرف ناشران و همچنین حجم بسیار زیاد محصولات عرضه شده در سیستم، ممکن است در برخی موارد که محصول در انبار موجود نبوده، قیمت محصول با قیمت سفارش داده شده تفاوت داشته باشد.
در نظر داشته باشید که سایت بوکی کیدز به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نسبت به تغییر قیمت کتاب اقدام نمی‌کند و این موضوع صرفاً توسط ناشر انجام می‌شود.

هزینه سفارش را چطور پرداخت کنم؟

علاوه بر امکان پرداخت آنلاین از طریق پایانه‌های پرداخت بانکی، امکان پرداخت هزینه سفارش از طریق مراجعه به شعب بانک‌ها و یا کارت به کارت نیز وجود دارد.

پرداخت الکترونیکی

با توجه به محدودیت تعداد کتاب ها، کاربران برای پرداخت سفارش خود، تنها 24 ساعت فرصت پرداخت از طریق درگاه های پرداخت بانکی را دارا می باشند و در صورت عدم پرداخت، سفارش لغو می گردد. کاربر می تواند با استفاده از کارت بانکی (عضو شبکه شتاب) و با استفاده از اطلاعات کارت (شماره کارت، رمز اینترنتی، CVV2 و تاریخ انقضاء) سفارش خود را پرداخت نماید.
هنگام ثبت سفارش می‌توانید یکی از پایانه‌های پرداخت را انتخاب کرده و با در دست داشتن اطلاعات کارت خود شامل شماره ۱۶ رقمی، تاریخ انقضا و رمز دوم هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنید. در روش پرداخت آنلاین، در صورت تأیید پرداخت سفارش به صورت خودکار به صورت فاکتور شده تبدیل گردیده و با اولویت بالاتری نسبت به پرداخت بانکی در فهرست آماده سازی قرار می‌گیرد.
توجه داشته باشید که برای پرداخت آنلاین لازم نیست کارت بانکی‌تان توسط همان پایانه پرداخت صادر شده باشد و پایانه‌های پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب قابل استفاده هستند.

پرداخت بانکی

اگر به هر دلیل امکان پرداخت آنلاین برایتان وجود ندارد، می‌توانید وجه سفارش را از طریق شبکه بانکی به یکی از حساب‌های اعلام شده واریز فرمایید. در این حالت لازم است پس از پرداخت، اطلاعات دقیق آن شامل تاریخ واریز، کد پیگیری واریز، مبلغ دقیق، بانک و حسابی که به آن واریز کرده اید و شماره سفارش خود را به شماره ۰۹۰۵۳۳۵۲۷۵۴ وات ساپ ارسال کرده و یا اطلاعات را از طریق تماس به بخش سفارشات اینترنتی اطلاع دهید. پس از تأیید پرداخت، فاکتور سفارش تان صادر شده و از طریق ایمیل برایتان ارسال می‌شود. اگر به هر دلیل پس از ارسال اطلاعات فاکتور به دستتان نرسید حتماً موضوع را تا صدور فاکتور پیگیری فرمایید.
توجه! پس از واریز وجه، حداکثر ظرف ۲ روز اطلاعات واریز را برای ما ایمیل کرده یا تلفنی اطلاع دهید. در غیر اینصورت امکان تأیید واریز وجود نخواهد داشت.

شرایط و ضوابط خدمات سایت بوکی کیدز

1. برخی از کتاب‌های ارائه شده درفروشگاه اینترنتی بوکی کیدز ممکن است قابل ارسال نباشد و چاپ آنها در انبار ناشر یا موضع اصلی به اتمام رسیده باشد.
2. بوکی کیدز برخی عناوین را در انبار خود موجود داشته و باقی موارد سفارش داده شده را به صورت مستقیم از ناشر، مراکز پخش معتبر تهیه می‌کند، اما در برخی موارد ممکن است کتاب خریداری شده توسط شما به هیچ عنوان توسط شبکه تأمین بوکی کیدز قابل تهیه نباشد.
3. بوکی کیدز کتاب‌ها و دیگر محصولات عرضه شده را صرفاً بر اساس قیمت تعیین شده توسط ناشر به فروش می‌رساند و در تعیین قیمت هیچگونه نقشی ندارد. ممکن است قیمت کتاب توسط ناشر دچار تغییر شود.
4. به دلیل بزرگی بانک اطلاعاتی امکان به روز بودن تمامی کتاب ها در یک لحظه ممکن نیست. ممکن است قیمت و دیگر مشخصات کتاب‌ها توسط عرضه کننده اصلی که ناشر یا مرکز پخش است تغییر پیدا کند. مشتری با ثبت سفارش رضایت خود از این تغییرات را اعلام نموده است.

شرایط ارسال

1. کلیه‌ سفارشات ثبت شده پس از تأیید پرداخت و صدور فاکتور فروش آماده گردیده و ارسال می‌شوند. هیچ سفارشی پیش از تأیید پرداخت ارسال نخواهد شد.
2. سفارشات، پس از تأیید پرداخت ظرف یک تا ۲ روز کاری (پنجشنبه و جمعه روزهای غیرکاری بازار توزیع کتاب هستند ) آماده و ارسال می‌شوند. در موارد خاص ممکن است طبق درخواست مشتری و در صورت پذیرش واحد فروش بوکی کیدز ، سفارش در همان زمان ثبت و ارسال شود.
3. پس از تأیید پرداخت، یک ایمیل حاوی اطلاعات سفارش به صورت خودکار برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت عدم دریافت این ایمیل باید جهت تأیید پرداخت با بخش پشتیبانی از طریق ایمیل یا تلفن تماس بگیرید.
4. مسئولیت بوکی کیدز در قبال سفارش مشتری تا زمان تحویل بسته به پست است. با توجه به بیمه بودن کلیه بسته‌های ارسالی توسط سایت بوکی کیدز ، در صورت عدم دریافت بسته، مسئولیت پیگیری از پست و دریافت خسارت بر عهده مشتری است.
گر در صورت انصراف مشتری از سفارش تأیید شده (طی ۲۴ ساعت)، به حساب اعتباری مشتری مسترد می‌گردد.
6. هنگام ثبت سفارش، طبق قوانین شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، درج کد پستی صحیح اجباری است. در صورت عدم درج کد پستی و یا ناقص بودن آن، مسئولیت عدم دریافت بسته یا برگشت شدن آن بر عهده مشتری بوده و ارسال مجدد مشمول پرداخت مجدد هزینه پستی است.
7. هنگام ارسال بسته پستی، نام، آدرس، کد پستی و تلفن‌های ارائه شده توسط مشتری بر روی پاکت درج می‌شود تا امکان تماس مأمور پست با گیرنده در موارد اضطراری فراهم باشد.

گارانتی سلامت فیزیکی

اگر کتاب خریداری شده از نظر فیزیکی ایرادی داشته باشد
اگرکتاب خریداری شده دچار اشکال چاپی باشد
اگر کتاب خریداری شده از نظر مشخصات یعنی عنوان ، ناشر ، نویسنده و یا مترجم دارای مغایرت باشد
کاربر می بایست حداکثر تا ۳ روز کاری پس از دریافت کالا از طریق تلفن های مندرج در بخش تماس با ما موضوع را به اطلاع همکاران ما در سایت بوکی کیدز برساند. مراحل تعویض و یا مرجوع کردن کتاب بر حسب محل دریافت سفارش و نوع کتاب ممکن است متفاوت باشد که پس از تماس به اطلاع شما خواهد رسید .
از ارسال کتاب بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش سایت بوکی کیدز جداً، خودداری کنید.
اگر مرجوع کردن کتاب طبق گارانتی سلامت فیزیکی شامل هزینه گردد، این هزینه توسط بوکی کیدز پرداخت می گردد و هزینه مضاعفی شامل کاربر نخواهد شد . همچنین اگر در صورت نیاز به مرجوع کردن کتاب لازم باشد مبلغ پرداختی به کاربر برگشت داده شود کاربر با اعلام شماره کارت بانک خود می تواند هزینه ی پرداختی خود را دریافت کند.